اخبار مهم روز

کلید واژه: آزمون ارشد ، ارشد 1400، دروس آزمون 1400، ارشد تغذیه 1400، ارشد پرستاری 1400، ارشد مامایی 1400، ارشد گروه پزشکی 1400، زمان ثبت نام آزمون 1400، موسسه علوم پزشکی

 

به اطلاع متقاضيان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 میرساند:

  •  زمان ثبت نام در آزمون 99/11/29 لغایت 99/12/10 می باشد.

 دانلود متن کامل اطلاعیه

 

موسسه علمی_پژوهشی نخبگان

❗️دوست داری یه مقاله نویس ماهر بشی؟

❓به کارای تحقیقاتی علاقه داری ولی ⁦نمیدونی از کجا شروع کنی؟

⁦⁉️⁩همیشه دلت میخواسته با دوستات همفکری کنی و با اساتید برتر مشورت کنی تا بتونی یه مقاله سابمیت کنی؟
❌راهشو بلد نیستی؟⁦☹️⁩

❌ یا حتی انگیزه کافی و شور و هیجان برای شروعش رو نداری؟


نگران نباش !!!!


با کمک اساتید برتر و مجرب رزومه ت در کمترین فرصت زمانی تقویت کن و به نتیجه دلخواهت برس!!!


جهت کسب اطلاعات بیشتر به آیدی زیر پیام بده.

@Farokhi982

09104973914

موسسه علمی پژوهشی نخبگان

تقویت و ارتقای رزومه، مقاله نویسی

تقویت رزومه با همکاری در تالیف کتاب اساتید

چاپ و پذیرش مقاله در مجلات علمی پژوهشی و ISI

تسهیل افزایش امتیاز مصاحبه دکتری

مشاوره در بالابردن شانس پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور

موسسه علمی پژوهشی نخبگان

جامعترین و اولین ارائه دهنده خدمات پژوهشی علوم پزشکی

زیر نظر اساتید دانشگاهی

راه های ارتباطی

 اینستاگرام nokhbegaan@

تلگرام nokhbegaanp@

ارتباط با ادمین farokhi982@ تلگرام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

میدونی چرا باید در کنار مطالعه حتما آزمون های آزمایشی شرکت کنی ؟!

بخشی از فواید آزمون های آزمایشی برات میگیم:

✅برنامه‌ریزی جامع و نظم بخشیدن به مطالعه

✅سنجش و ارزیابی مباحث مطالعه شده

✅مشاهده نقاط ضعف و قوت

✅ارزیابی میزان پیشرفت هر آزمون نسبت به آزمون قبلی

✅مهارت مدیریت جلسه آزمون و اختصاص زمان به هر سوال و نهایتا زمان به هر درس

✅مطالعه و مرور مباحث
.
.

????اگر میخوای با برنامه هدفمند پیش بری و همه مباحث با دقت مطالعه و مرور کنی 

***آزمون های طبقه بندی شده نخبگان از دست نده!!!
@nokhbdgaanp

*** براتون تخفیف ویژه ۲۰% هم داریم!!!

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرایط ثبت نام به آیدی زیر پیام دهید.

@Farokhi982

 

 

 

وزیر علوم با تاکید بر اینکه باید حمایت‌های بیشتر و گسترده‌تری از فعالیت و حضور زنان در محیط های دانشگاهی و علمی صورت بگیرد، گفت: اگرچه اقداماتی در این زمینه از سوی دولت و همچنین وزارت علوم صورت گرفته، اما با توجه به اینکه در آستانه تدوین لایحه بودجه قرار داریم، بهتر است این حمایت‌ها جدی‌تر و قانونی‌تر شود.

به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی امروز در جلسه امضای تفاهم نامه میان وزارت علوم و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری که به صورت مجازی برگزار شد، با تاکید بر اینکه جمعیت قابل توجهی از دانشگاه‌های ما را خانم‌ها تشکیل می‌دهند، گفت: حدود ۵۰ درصد جمعیت دانشجویی ما را زنان و ۳۰ درصد از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها را زنان تشکیل می‌دهند. ضمن اینکه بین ۵۰ تا ۶۰ درصد کارمندان مجموعه‌های وزارت علوم نیز خانم‌ها هستند. بنابراین ما جامعه بزرگی از زنان را در وزارت علوم داریم.

وی در ادامه تصریح کرد: هدف بسیار مهم ما حضور پررنگ دانشجویان دختر در دانشگاه‌ها است و حضور این افراد در دانشگاه‌ها به خصوص در مقطع کارشناسی به منظور تحقق اهداف آینده بسیار مهم است و توجه به بحث خانواده در این دوره می‌تواند بسیاری از نگرانی‌ها را کاهش دهد. در واقع در مباحث مختلفی که همکاران من در وزارت علوم پیش می‌برند، در جاهایی از برنامه‌ها اعم از آموزش، پژوهش و هم اندیشی نیازمند حمایت‌های بعدی دارد که قاعدتا این امر باید جزو برنامه‌های دولت باشد. اگرچه این امر در برنامه‌ها وجود دارد، اما اگر هم‌اندیشی‌ها و پژوهش‌ها نیز لحاظ شود، به نظر می‌رسد پیشنهادهای بهتر، قویتر و گسترده‌تری به خصوص در آستانه تدوین برنامه هفتم که قرار داریم، داشته باشیم تا به صورت یک برنامه مصوب قانونی در پیش روی مجریان کشور طی 6 سال آینده قرار بگیرد و بتواند در رسیدن به اهداف کمک‌کننده باشد.

وزیر علوم با بیان این که پیشنهاد من این است که معاونت امور زنان و خانواده و سایر مسئولان در حوزه زنان و خانواده حمایت‌های جدی‌تری را داشته باشند، تاکید کرد: خوشبختانه محیط های دانشجویی نیز انگیزه بیشتری را برای مشارکت دانشجویان دختر در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی ایجاد می‌کنند؛ هدایت به سمت توانمندسازی امور مربوط به دختران در این زمینه ممکن است کمک کننده باشد تا جمعیت بیشتری در مقایسه با قبل در این زمینه همکاری کنند.

غلامی همچنین خاطرنشان کرد: باید در حوزه‌های مختلف توانمندسازی اعم از فناوری، مشاغل مبتنی بر دانش و مباحث دیگر نظیر استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و موضوعات مرتبط با تحصیلات دانشگاهی دختران نیز برنامه‌های خود را بیش از پیش گسترش دهیم و حضور آنها در این محیط ها را پررنگ کنیم. مثلا اگرچه در حوزه دانش‌بنیان‌ها تعداد شرکت‌هایی که توسط خانم‌ها ایجاد شده است، از نظر جمعیتی بهتر است، اما باید حمایت‌هایی نیز صورت بگیرد.

 

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

 

 

 

 

 

 

 

ثبت نام پنجاه و نهمین دوره آزمون زبان انگلیسی (MHLE) وزارت بهداشت تا ساعت ۱۵ روز چهارشنبه ۱۲ آذر ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، ثبت نام پنجاه و نهمین دوره آزمون زبان انگلیسی (MHLE) وزارت بهداشت از یکشنبه ۱۸ آبان آغاز  شده است و تا ساعت ۱۵ روز چهارشنبه ۱۲ آذرماه ۹۹ به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir انجام می‌شود.

آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت (MHLE) دارای ۱۰۰ پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل (۳۰ پرسش درک مطلب شنیداری، ۴۰ پرسش واژگان، ساختار و دستور زبان و ۳۰ پرسش درک مطلب نوشتاری) و ۱۰۰ نمره (بدون نمره منفی) است.

هر کارنامه دارای یک کُد ویژه به نام  Certification Code بوده که در بالای آن درج می شود و درستی آن از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی (در پیوند «تأیید کارنامه» یا Check Certificate Validity) قابل استعلام است؛ بنابراین، کارنامه چاپ شده یا گواهی دیگری برای شرکت کنندگان جهت ارائه به مراجع گوناگون، صادر نخواهد شد.

به گزارش مفدا؛ پنجاه و نهمین دوره آزمون زبان انگلیسی (MHLE) وزارت بهداشت روز پنجشنبه ۲۰ آذر ۹۹ برگزار خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

 

 

 

 

 

 

تاریخ‌ و نحوه‌ برگزاری آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo:E-A 2020) برای چهار دوره ۱۵۳، ۱۵۴، ۱۵۵ و ۱۵۶ اعلام شد. این آزمون ها به صورت الکترونیک و در مراکز رسمی برگزار می شوند.

به گزارش ایسنا، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛ متقاضی شرکت در آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (تولیمو) می‌توانند در دوره‌های ۱۵۳، ۱۵۴، ۱۵۵ و ۱۵۶ آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (تولیمو) که به روش الکترونیکی منحصراً در شهر تهران برگزار می‌شود، شرکت کنند.

این آزمون در روزهای ۴ و ۱۸ آذر همچنین ۹ و ۲۳ دی برگزار می شود، آن دسته از داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون هستند، می‌توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت نام در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام کنند.

داوطلبان برای شرکت در جلسه آزمون باید ساعت: ۷:۳۰ صبح روز آزمون، به مرکز برگزاری که در زمان ثبت نام انتخاب کرده اند، مراجعه کنند. تمامی داوطلبان باید حتما قبل از شروع فرآیند آزمون ساعت ۸ صبح  در محل حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند، عدم حضور به موقع تا فرآیند آزمون و تأخیر بیش از ۱۵ دقیقه، منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.

فرآیند برگزاری آزمون در ساعت ۸ صبح آغاز خواهد شد و داوطلبان باید قبل از شروع فرآیند در محل برگزاری حضور داشته باشند. از آنجائیکه آزمون به صورت الکترونیکی و از طریق رایانه برگزار می‌شود برای داوطلبان کارت ورود به جلسه پیش بینی نشده است و نیازی به ارائه کارت شرکت در جلسه آزمون در این روش نیست.

داوطلبان باید با یک یا دو کارت شناسایی معتبر شامل (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس‌دار، گذرنامه، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت (برای آقایان))، به حوزه امتحانی ذیربط مراجعه کنند.

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستی و تشریحی است، که داوطلبان باید توسط رایانه (کامپیوتر)، پاسخ سوالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سوال تشریحی را، تایپ و ثبت کنند.

تعداد سوالات و مدت زمان پاسخگویی به آنها مشخص شده است. بخش‌های تستی: شامل ۱۰۵ سوال است و داوطلبان باید جمعاً در مدت ۸۰ دقیقه به آن سوالات پاسخ بدهند.

ساختار و بیان نوشتاری (Structure and Written Expression)؛ تعداد سوالات ۳۵ سوال (۱۵ سوال تکمیل جمله و ۲۰ سوال شناسایی خطا)، مدت پاسخگویی ۲۲ دقیقه.

درک مطلب شفاهی – شنیداری (Listening Comprehension)؛ تعداد سوالات ۳۵ سوال و مدت پاسخگویی ۱۸ دقیقه شامل قسمت A (۲۰ گفتگوی کوتاه): ۲۰ سوال. قسمت B (۲ گفتگوی طولانی): ۸ سوال. قسمت C (۳ سخنرانی): ۷ سوال).

سوالات بخش شنیداری (درک مطلب شفاهی) به صورت مستقل برای هر داوطلب از طریق هدست پخش خواهد شد، و داوطلبان باید با توجه به متن سوال که از هدست پخش می‌شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه‌ای که در رابطه با سوال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) است، اقدام کنند. داوطلبان باید توجه داشته باشند، متن سوالات شنیداری فقط یک‌بار پخش می‌شود و قابل تکرار نیست، لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند، تا ضرری متوجه آنان نشود.

همچنین  خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension): تعداد سوالات ۳۵ سوال، مدت پاسخگویی ۴۰ دقیقه.

نوشتاری(Writing): شامل یک سوال است که داوطلبان باید در مدت ۳۰ دقیقه از طریق رایانه (کامپیوتر) به سوال مربوط پاسخ دهند. داوطلبان در این قسمت باید از مهارت تایپ جملات، با کیبورد برخوردار باشند.

همراه داشتن ماسک و دستکش لاتکس برای کلیه داوطلبان، الزامی است، مرکز آزمون مجاز است، از ورود داوطلبان به سالن آزمون، بدون همراه داشتن لوازم حفاظتی، خودداری کند.

داوطلبان باید گذرنامه، کارت ملی هوشمند، اصل شناسنامه عکسدار، گواهینامه و یا کارت پایان خدمت (برای آقایان) و یک نسخه از تقاضانامه ثبت‌نام به همراه داشته باشند.

داوطلبان باید از آوردن هرگونه وسایل اضافی شامل: نوشت افزار (خودکار، خودنویس، اتود، روان نویس و …)، کیف یا ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه، هندزفری، ساعت یا دستبند، انگشتر هوشمند، پیجر و… اکیداً خودداری کنند. ممکن است محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه‌های امتحانی پیش‌بینی نشده باشد، لذا حوزه‌های امتحانی مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل ندارند.

صحبت کردن با سایر داوطلبان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم‌التحریر، نت (یادداشت)،… در جلسه امتحان به عنوان تقلب و تخلف محسوب می‌شود، و با داوطلب متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری رفتار خواهد شد.

همراه داشتن هرگونه وسایل غیرمجاز شامل دستگاه‌های ارتباط الکترونیکی، تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری، موجب محرومیت از گزینش در آزمون می‌شود.

در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری آزمون، لازم است داوطلبان، حداکثر تا ۴ روز بعد از برگزاری هر آزمون از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی به نشانی: www.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه و درخواست خود را ثبت کنند. درخواست‌های واصله بعد از تاریخ فوق، قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.

داوطلبان به منظور پاسخگویی به سوالات خود می‌توانند، به بخش پاسخگویی اینترنتی سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و از مراجعه حضوری به سازمان، خودداری کنند.

 

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

 

 

 

 

 

 

نخستین نمایشگاه مجازی فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور با حمایت ستاد توسعه صنایع خلاق و نرم معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه مجازی فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران موسوم به «ایران ایتکس» از اول تا ۱۰ بهمن ماه سال جاری میزبان علاقمندان حوزه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات است. این نمایشگاه، علاوه بر تلاش در عرصه ایجاد و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک کشور، در حوزه شناسایی افراد و استارتاپ‌های مستعد این حوزه و برقراری ارتباط آنها با مجموعه‌های فعال در حوزه مذکور فعالیت می‌کند.

در این نمایشگاه آخرین محصولات و خدمات این صنعت اعم از سخت افزار و نرم افزار به علاقه‌مندان عرضه می‌شود و فرصت خوبی برای تبادل نظرات و پیشنهادات برای شرکت کنندگان ایجاد می‌شود.

دستاوردهای این تعاملات نقطه آغاز بسیاری از همکاری‌های تجاری و فناورانه در میان دست‌اندرکاران حوزه الکترونیک و کامپیوتر است که نقش معنی‌داری در تحرک بخشیدن به این حوزه‌ صنعت و تولیدکنندگان و بازرگانان شاغل در آن ایفا می‌کنند.

آشنایی با طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات، امکان مقایسه بین انواع محصولات و خدمات، انتخاب کارآمدترین محصول متناسب با نیاز و بودجه موجود، صرفه جویی در زمان و هزینه برای بازدید از نمایشگاه و عدم محدودیت زمان، از جمله مزایای حضور در این نمایشگاه مجازی است.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست‌جمهوری، اپراتورها، اینترنت، امنیت، شبکه و ارتباطات، آموزش و مشاوره، بانکداری الکترونیک، تجارت الکترونیک و دولت الکترونیک و پایگاه داده و سیستم‌های هوشمند، از جمله موضوعات مورد بحث در این رخداد فناورانه خواهد بود.

 

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

 

 

 

 

 

 

جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه آموزش خبرگزاری فارس درباره فعالیت‌های عمرانی و مقاوم‌سازی خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه، گفت: کارشناسان طرح و برنامه اعلام کرده بودند که خوابگاه جشنواره به دلیل قدیمی‌بودن نیاز به مقاوم‌سازی دارد و با توجه به شرایط کرونایی از ابتدای سال تصمیم گرفتیم تا مقاوم‌سازی این سازه را آغاز کنیم که خوشبختانه پیمانکاران در این مجموعه مستقر شدند و در حال مقاوم‌سازی سازه هستند.

وی افزود: این خوابگاه حدود ۱۹۰-۱۸۰ نفر ظرفیت دارد. امیدواریم این پروژه ظرف مدت ۱۴ ماه آینده به مرحله تکمیل و بهره‌برداری برسد، اما سعی ما بر این است تا بخشی از این ساختمان را برای ورودی‌های سال ۱۴۰۰ آماده کنیم. 

*  افزایش ظرفیت ۴۰۰ نفره خوابگاه‌های‌ دانشجویی 

رئیس دانشگاه علم و صنعت به پروژه‌ دیگری که در محوطه‌ دانشگاه در حال آماده‌سازی است اشاره کرد و گفت: خوابگاه دیگری با متراژ حدود ۴۳۰۰ متر مربع در دو بلوک مشابه بلوک‌هایی که قبلا در دانشگاه ساخته شده پیش‌بینی کرده‌ایم که پیمانکاران از بهمن‌ماه سال قبل در این پروژه مستقر شدند و بخشی از کار در حال  انجام است؛ همچنین این خوابگاه ظرفیتی بالغ بر ۴۰۰ نفر دارد به طوری که برای این طرح از اعتبارات عمرانی وزارت علوم و خیرین نیز استفاده می‌کنیم.  

ذاکری در ادامه افزود: تلاش می‌کنیم هرچه سریعتر ساخت و مقاوم‌سازی‌ خوابگاه‌ها را به پایان برسانیم تا دانشجویانی که در خوابگاه‌های استیجاری و کوچک پراکنده ساکن بودند را به این خوابگاه‌ها منتقل کنیم. 

وی به طرح‌های عمرانی دیگر دانشگاه اشاره کرد و گفت: مرکز تحقیقاتی تحت عنوان مرکز فناوری دانشکده مکانیک داریم که به صورت یونیت یونیت طراحی شده و حدود ۱۲ هزار متر مربع  و بزرگترین پروژه دانشگاه علم و صنعت است که حدود ۵۴-۵۰ درصد ساخت این پروژه پیشرفت فیزیکی داشته؛ اما به دلیل محدودیت‌های اعتباری سرعت ساخت و ساز کم با کندی پیش می‌رود که امیدوارم بتوانیم از منابع مالی دیگری کمک بگیریم و سرعت کار در این پروژه را افزایش دهیم.

ذاکری در ادامه اضافه کرد: طرح‌ عمرانی دیگری به نام ساختمان خدمات فناوری  داریم که حدود ۳ هزار متر مربع است و با کمک معاونت علمی و فناوری‌ ریاست جمهوری در حال ساخت است و امیدواریم تا اردیبهشت ماه سال بعد به بهره‌برداری برسد. 

رئیس دانشگاه علم و صنعت در پایان گفت: از این دست پروژه‌های عمرانی کم نداریم؛ البته طرحی نیز برای دانشکده شیمی و مهندسی شیمی داریم که برای این منظور به دنبال خیّر هستیم. 

 

منبع: خبرگزاری فارس