مطالعه جزوات نخبگان = بی نیاز به کلاس، کتاب و ...

 

 

 

سامانه "نوید" (نرم افزار ویژه یادگیری دانشگاهی) در اختیار تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفت.

به گزارش ایسنا،  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مجازی اعللام کرد: سامانه نوید سیستم مدیریت یادگیری، زیرساخت کلیدی و ضروری برای استقرار و توسعه یادگیری الکترونیکی محسوب می شود. این سیستم نرم افزاری، امور مربوط به کارگیری، ثبت نام، ‌مدیریت، پیگیری، ارزشیابی، ارائه برنامه ها، ‌برقراری تعامل بین فراگیران، محتوای برنامه بین فراگیران و استادان را انجام می‌دهد.

سامانه نوید یکی از الزامات "بسته توسعه آموزش مجازی در علوم پزشکی" به عنوان LMS کشوری بود و انجام آن به دانشگاه علوم پزشکی مجازی واگذار شد.

نسخه اول "نوید" در مرداد ماه 1396 به بهره برداری رسید و بعد از پایلوت در دو دانشگاه در نیمسال اول سال تحصیلی 97-96، به تدریج از نیمسال دوم این نرم افزار برای استفاده در اختیار تمام دانشگاه های علوم پزشکی متقاضی قرار گرفت و در حال حاضر تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور این سامانه را با آخرین نسخه، در اختیار دارند.

منبع: "خبرگزاری دانشجویان ایران"

 

 

 

 

 

 

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد (ویژه استعدادهای درخشان) سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر امیررضا شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد (ویژه استعدادهای درخشان) سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه www.azmoon.org قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگان می توانند راهنمای ثبت نام که در سامانه این مرکز به آدرس sanjesh.iau.ac.ir قرار خواهد گرفت را مطالعه کنند.

 

منبع: "خبرگزاری دانشجویان ایران"

 

 

 

 

 

 

ثبت نام سه آزمون "سراسری"، "کارشناسی ارشد" و "دکتری" سال ۹۸ به ترتیب از ۲۴ بهمن،۱۶ آذر و ۶ آذر ماه جاری آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا،‌ ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۸ از چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه آغاز می شود و داوطلبان این آزمون بدون در نظر گرفتن مهلت تمدید شده تا پنجشنبه دوم اسفند فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند. ضمن اینکه این آزمون پنج شنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تیر سال آینده برگزار می‌شود.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ نیز از روز جمعه ۱۶ آذر ماه جاری آغاز می‌شود و داوطلبان علاقمند تا روز یکشنبه ۲۵ این ماه فرصت دارند برای شرکت در این آزمون اقدام کنند. این آزمون نیز پنجشنبه و جمعه پنجم و ششم اردیبهشت سال آینده در حوزه‌های امتحانی برگزار خواهد شد.

همچنین ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۸ نیز از سه‌شنبه ۶ آذر شروع می‌شود و تا روز دوشنبه ۱۲ این ماه ادامه دارد و آزمون آن روز جمعه سوم اسفند ۹۷ برگزار می‌شود.

براساس مصوبات سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در سال ۹۸ سازمان سنجش با دو آزمون جداگانه(دو مجموعه سوال) کنکور را برگزار خواهد کرد و از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید(۳-۳-۶) ، سوال یکسان طرح خواهد شد. در واقع یک آزمون(یک مجموعه سوال) برای دانش‌آموزان نظام‌ قدیم و یک آزمون نیز(یک مجموعه سوال) برای دانش‌آموزان نظام‌ جدید (۳-۳-۶) برگزار می‌شود.

براساس مصوبات این شورا، داوطلبان با توجه به اینکه فارغ‌التحصیل نظام قدیم یا نظام جدید آموزشی هستند لزوماً باید در آزمون مربوط به نظام آموزشی که در آن فارغ‌التحصیل شده‌اند، شرکت کنند. ضمن اینکه نمرات دو گروه داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید تراز شده و گزینش به‌ صورت رقابتی براساس نمره‌ کل‌ نهایی در زیرگروه مربوطه و سایر شرایط و ضوابط آزمون سراسری انجام می‌شود. به عبارت دیگر ظرفیت مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید تخصیص داده نمی‌شود.

همچنین در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، میزان تاثیر سوابق تحصیلی، حداکثر ۳۰ درصد است و ۲۰ درصد با تاثیر قطعی و ۱۰ درصد با تاثیر مثبت اعمال می‌شود به‌ طوری که آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را سال ۱۳۹۸ و در نظام آموزشی جدید(۳-۳-۶) اخذ نموده و امتحانات دروس پایه دوازدهم آن‌ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه دوازدهم- سال سوم آموزش متوسطه نظام جدید ۳-۳-۶) به میزان حداکثر ۳۰ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب است که ۲۰ درصد به صورت تأثیر قطعی و ۱۰ درصد به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ  می‌شود. 

 شورای سنجش و پذیرش تصویب کرد که آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۷ اخذ نموده اند و امتحانات یک‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه یازدهم-سال سوم آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و داوطلبان دارای مدرک پیش‌دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۰ تا ۹۱ اخذ نموده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش‌دانشگاهی(پایه دوازدهم سال آخر آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب است.

در مجموع میزان تاثیر سوابق تحصیلی حداکثر ۳۰ درصد است که ۲۰ درصد به صورت تأثیر قطعی و ۱۰ درصد به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی داوطلب لحاظ می‌شود. به عبارت دیگر میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی دیپلم حداکثر ۱۶.۶۷ درصد و میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی حداکثر ۳.۳۳ درصد می‌باشد و در صورتی که سوابق تحصیلی تاثیر مثبت داشته و باعث افزایش نمره کل شود، به تفکیک برای دیپلم حداکثر ۸.۳۳ و برای پیش‌دانشگاهی حداکثر ۱.۶۷ افزایش خواهد یافت. در صورت عدم وجود تاثیر مثبت، ملاک نمره کل حاصل از آزمون و میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی(حداکثر به میزان ۲۰ درصد طبق موارد مذکور) خواهد بود.

بنا بر اعلام سازملان سنجش آموزش کشور، اطلاعات بیشتر در خصوص میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون سراسری ارائه می‌شود. همچنین وزارت آموزش‌ و پرورش امکان جبران سوابق تحصیلی دیپلم و سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی را برای فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه نظام قبلی که حداکثر تا سال ۱۳۹۷، مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی خود را اخذ کرده‌اند، برای سال ۱۳۹۸ فراهم می‌کند.

در واقع عناوین دروس پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه مرتبط با هر گروه آزمایشی آزمون سراسرس که وزارت آموزش و پرورش امتحان آنها را به صورت نهایی برگزار می‌کند، پس از تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش، برای اعمال سوابق تحصیلی اطلاع‌رسانی خواهد شد. ضمن اینکه فهرست منابع سئوالات آزمون برای داوطلبان نظام قدیم  و نظام جدید (۳-۳-۶)  متعاقباً اعلام خواهد شد.

همچنین دانش‌آموزان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کارودانش می‌توانند در آزمون سراسری شرکت کنند. این دانش‌آموزان در صورت تمایل به اعمال سوابق تحصیلی باید در امتحان نهایی دروس شاخه نظری گروه آزمایشی مربوط شرکت کنند، در غیر این‌صورت مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند و نمره آزمون سراسری ملاک عمل است. همچنین معیار پذیرش برای رشته‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی معدل کتبی پایه دوازدهم برای دانش‌آموزان نظام جدید (۳-۳-۶)  و معدل کتبی دیپلم (سال یازدهم) برای دانش‌آموزان نظام قبلی است.

همچنین دانش آموزان دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی که در گروه آزمایشی علوم‌انسانی آزمون سراسری شرکت می‌کنند، به جای پاسخگویی به سئوالات دروس «تاریخ ۱،۲،۳» و «عربی ۱،۲،۳» دفترچه اختصاصی گروه علوم انسانی، به سوالات «تاریخ ۱،۲،۳ اختصاصی» و «عربی ۱،۲،۳  اختصاصی» که مربوط به دروس متوسطه دیپلم علوم و معارف اسلامی است، پاسخ ‌می‌دهند. سوالات سایر دروس امتحانی همان سوالات گروه آزمایشی علوم انسانی خواهد بود.

 

منبع: "خبرگزاری دانشجویان ایران"

 

 

 

 

کلید واژه: نتایج نهایی، نتایج ارشد 97، آزمون ارشد وزارت بهداشت، آزمون گروه پزشکی، موسسه علوم پزشکی، کارنامه نهایی ارشد 97، سازمان سنجش آموزش پزشکی، سایت سازمان سنجش پزشکی

 

کلید واژه: نتایج نهایی، نتایج ارشد 97، آزمون ارشد وزارت بهداشت، آزمون گروه پزشکی، موسسه علوم پزشکی، کارنامه نهایی ارشد 97، سازمان سنجش آموزش پزشکی، سایت سازمان سنجش پزشکی

 

 

 

 

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به مصوبات اخیر شورای گسترش از ادغام دانشکده بهداشت و سلامت، ایمنی و محیط زیست و همچنین تجمیع کلیه رشته های مدیریتی با تغییر نام دانشکده آموزش پزشکی به دانشکده مدیریت و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: پرهیز از فعالیتهای موازی و ادغام بخش های دارای فعالیتهای مشابه، ضمن حفظ هویت قبلی موجب بهبود عملکرد، تامین و حفظ منابع می شود.

دکتر امیرمحسن ضیایی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: بر اساس آخرین مصوبات شورای گسترش، با ادغام دو دانشکده، دانشکده "بهداشت و ایمنی" ایجاد شده و طی آن از ابتدای مهر ماه گروه های مشترک این دو دانشکده ضمن حفظ استقلال سایر گروه ها در هم ادغام شده و زیرساخت ها نیز تقویت می شوند.

دکتر ضیایی همچنین با بیان اینکه سیاست مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پرهیز از موازی کاری است اظهار داشت:  بطور طبیعی ادغام در بخش های آموزش، پژوهش و درمان صورت می گیرد که مهمترین هدف آن بهبود و افزایش بهره وری است.

 وی ادامه داد: با الحاق دانشکده "بهداشت" و "سلامت، ایمنی و محیط زیست" بهره وری در تمامی ابعاد صورت خواهد گرفت و در این مسیر، نه تنها بهره روری اقتصادی بلکه بهره وری علمی و آموزشی هم مد نظراست.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ضمن معرفی دانشکده "بهداشت و سلامت، ایمنی و محیط زیست" گفت: موضوع  بهداشت یکی از ماموریتهای اصلی دانشگاه است و دانشکده بهداشت از دانشکده های قدیمی دانشگاه است. همچنین دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست نیز در سال ۸۶ زمانی که دولت تصمیم گرفت تمام واحدهای آموزش عالی غیر از معاونت بهداشت و وزارت علوم به مجموعه های آموزشی کشور ملحق شوند، مقرر شد که هیچ سازمانی و یا دستگاه اجرایی دانشگاه مربوط به خود را نداشته باشد و این دانشکده از وزارت کار و تعاون به دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ملحق شد.

دکتر ضیایی ادامه داد: دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست تقریبا با ۱۱ سال فعالیت، رشد علمی مناسبی کسب کرده و با ورود به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و استقرار در گروهها و سیستم آموزشی دانشگاه رشد چشمگیری داشته و در همین راستا با اضافه شدن رشته های دیگری به آن تا سطح  کارشناسی ارشد و دکترا نیز ارتقاء پیدا کرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: با این ادغام عملا دو دانشکده، با حفظ هویت و گروههای آموزشی، تبدیل به یک دانشکده شدند.

وی همچنین با اعلام خبر تغییر نام دانشکده آموزش پزشکی به دانشکده مدیریت و آموزش پزشکی، عنوان کرد: بر اساس این طرح رشته های پراکنده مدیریتی مانند اقتصاد سلامت، سیاست در سلامت، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی و یا اقتصاد بهداشت از سایر دانشکده ها در دانشکده مدیریت تجمیع خواهند شد.

دکتر ضیایی همچنین از ادغام گروههای مشابه و پرهیز از موازی کاری در تمامی دانشکده های و مراکز تحقیقاتی دانشگاه خبر داد و گفت: این مهم درتمامی دانشکده ها اجرایی شده، به عبارت دیگرگروههای مشابه تبدیل به یک گروه اصلی شده که این موضوع باعث افزایش تعداد تالیفات، اساتید، رنکینگ ها، اعتبار بخشی، امکانات، آزمایشگاهها، تجربیات سازمانی و فعالیتهای بین المللی می شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه امکانات دانشگاه متعلق به تمامی دانشجویان است، گفت: نباید فرض کنیم امکانات یک آزمایشگاه متعلق به یک واحد خاص است و هر کسی باید متناسب با نیازهای خود از امکانات و تجهیزات دانشگاه بطور مشترک بهرمند شود.

وی ادامه داد: با تشکیل دانشکده جدید بهداشت و ایمنی که از ابتدای مهرماه کار خود را آغاز کرده و تمامی مراحل انتقال آن تا پایان سالجاری نهایی می شود، امکان استفاده دانشجویان، اساتید و محققان از این مجموعه ی تقویت شده فراهم می شود و این مجموعه  ضمن تولید خدمت، پژوهشهای ارزشمندی را نیز به حوزه سلامت ارائه خواهد کرد.

تجمیع  ۱۲ آزمایشگاه  دانشکده های "بهداشت" و "سلامت، ایمنی و محیط زیست"

دکتر اکبر اسلامی سرپرست دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نیز طی گفت و گویی از تجمیع  ۱۲ آزمایشگاه  دانشکده های "بهداشت" و "سلامت، ایمنی و محیط زیست" خبر داد و گفت: با این تجمیع، ممتازترین آزمایشگاه پیشرفته آنالیز وآزمایشگاه قوی ارگونومی درسطح دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ایجاد خواهد شد.

وی با ارائه توضیحاتی در خصوص تاریخچه شکل گیری دو دانشکده "بهداشت" و "سلامت، ایمنی و محیط زیست" ارائه داد و گفت: این دانشکده در حال حاضر ضمن دارا بودن ۴۰ عضو هیات علمی با ۴ گروه آموزشی فعالیت و در رشته های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو تربیت می کند.

ارتقای توان علمی و عملیاتی با تشکیل دانشکده بهداشت و ایمنی

سرپرست دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، ادغام این دودانشکده و تجمیع گروه‌های آموزشی را در راستای ارتقای توان علمی و عملیاتی این واحد ارزیابی کرد و گفت: تشکیل این دو دانشکده در راستای هم‌افزایی،افزایش ظرفیت ها علمی، حذف موازی کاری در برخی فرآیندهای علمی پژوهشی و صرفه جویی در منابع مالی و انرژی در دانشگاه انجام شد.

به گفته وی، موازی کاری مانع حرکت رو به جلوی علمی می شود چرا که رسالت علم و پژوهش خصوصا در دانشگاههای نسل سوم و چهارم؛ تامین رفاه، حفظ و ارتقا سلامت وهمچنین ارائه خدمات موثر و بی نقص به جامعه است.

وی تقویت امکانات تخصصی و آزمایشگاهی را به عنوان یکی از اولویتهای‌ ارتقای کیفیت این واحد دانشگاهی نام برد و گفت: با ادغام آزمایشگاههای تخصصی در این دودانشکده علاوه بر ارتقای خدمات آموزشی به دانشجویان، برای این واحد امکان اخذ مجوزهای آزمایشگاههای معتمد محیط زیست ازسوی وزارت بهداشت و دریافت مجوز سطح سه از مرکز محیط کار مهیا خواهد شد.

وی در همین رابطه توضیح داد:این آزمایشگاهها با این امکان می توانند در زمینه آنالیز آب، فاضلاب و هوای محیط داخل و خارج خدمات ارزنده ای را به جامعه ارائه دهند همچنین درمحیط های عام زیست می توانیم طرح های پژوهشی و پایشی انجام دهیم که در کشور بی نظیر و ممتاز خواهد بود.

سرپرست دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی این تغییرات را در راستای ارتقای سطح استانداردها و در نهایت سطح آگاهی فارغ التحصیلان درحوزه بهداشت و ایمنی موثر دانست وگفت: با این تغییر ساختار ازهزینه های فیزیکی، جاری، تاسیسات و بهره برداری در دانشگاه کاسته می شود.

دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد به پردیس ولنجک منتقل می‌شوند

دکتر اسلامی در خصوص تامین فضای فیزیکی عنوان کرد:  خوشبختانه مرحله  اول این تجمیع با پیشرفت ۷۰ درصدی در حوزه های تامین فضای فیزیکی، طراحی نرم افزار، راه اندازی سیستم اداری، الکترونیکی، پژوهشی و مالی انجا شده است و دانشگاه مصمم است این فضای جدید را با اتخاذ تدابیری نظیربهره مندی از فضاهایی که در دسترس است و یا ایجاد طبقات جدید تامین کند.

وی گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید تخصیص فضای فیزیکی و انتقال کلیه اعضای هیات علمی به پردیس ولنجک انجام خواهد شد. همچنین کلیه دانشجویان مقاطع تحصیلی دکترا و کارشناسی ارشد به پردیس ولنجک منتقل می شوند.

سرپرست دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در خاتمه یادآورشد: با ادغام دو دانشکده "بهداشت" و "سلامت،ایمنی و محیط زیست" و ایجاد دانشکده بهداشت و ایمنی که مصوبه شورای گسترش در کشور را دارد؛ دانشکده منحصر بفردی در حوزه دانشی و پژوهشی ایجاد خواهد شد که در موضوعات بهداشت و ایمنی فعالیت می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران "ایسنا"

 

 

 

کلید واژه: آزمون دکتری، نتایج نهایی آزمون، منابع دکتری تخصصی، جزوات طلایی، آزمون های آزمایشی، موسسه علوم پزشکی

 

کلید واژه: آزمون کاردانی به کارشناسی، کارنامه آزمون کاردانی به کارشناسی، اعلام نتایج آزمون، موسسه علوم پزشکی