اخبار مهم روز

کلید واژه: آزمون دکتری 1400، دکتری 1400، درس زبان 1400، حذف نمره زبان 1400، ضریب درس زبان 1400، دکترای 1400 با سوال زبان، دکتری 1400 سوال زبان داره؟، ضریب سوال زبان چنده؟ زبان گرامر داره؟ لغت درس زبان دکتری، موسسه علوم پزشکی، دکتری تغذیه

 

به اطلاع داوطلبان گرامي ميرساند با توجه به اينكه شرط داشتن نمره زبان براي شركت در آزمون دكتري تخصصي و پژوهشي حذف شده است، طبق تصميم شوراي سنجش و پذيرش دانشجو در دورههاي تحصيلات تكميلي مقرر شد درس زبان انگليسي عمومي شامل 40 سوال (15 سوال درك مطلب، 15 سوال لغت و 10 سوال گرامر) با ضريب 3 براي همه رشتهها به عنوان يكي از دروس امتحاني به آزمون اضافه شود.

دانلود متن کامل 

کلید واژه: آزمون دکتری 1400، دکتری 1400، درس زبان 1400، حذف نمره زبان 1400، ضریب درس زبان 1400، دکترای 1400 با سوال زبان، دکتری 1400 سوال زبان داره؟، ضریب سوال زبان چنده؟ زبان گرامر داره؟ لغت درس زبان دکتری، موسسه علوم پزشکی، دکتری تغذیه

 

به اطلاع داوطلبان گرامي ميرساند با توجه به اينكه شرط داشتن نمره زبان براي شركت در آزمون دكتري تخصصي و پژوهشي حذف شده است، طبق تصميم شوراي سنجش و پذيرش دانشجو در دورههاي تحصيلات تكميلي مقرر شد درس زبان انگليسي عمومي شامل 40 سوال (15 سوال درك مطلب، 15 سوال لغت و 10 سوال گرامر) با ضريب 3 براي همه رشتهها به عنوان يكي از دروس امتحاني به آزمون اضافه شود.

دانلود متن کامل 

 

 

 

نتایج پذیرش براساس سوابق تحصیلی درمقاطع کاردانی ناپیوسته وکارشناسی پیوسته بهمن ماه 99 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش ایسنا، نتایج دوره های مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته بهمن ماه پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی برروی سامانه www.azmoon.net قرار گرفت.

پذیرفته شدگان این دوره ها می توانند از ساعت 14 روز شنبه مورخ 20 دی ماه با مراجعه به سامانه آموزشیار edu.iau.ac.ir و مطابق جدول زمانی اعلام شده نسبت به ثبت نام خود به صورت مجازی اقدام کنند.

پذیرفته شدگان کلیه محل های دانشگاهی جهت اطلاع از زمان و چگونگی تحویل مدارک به آدرس سایت واحد دانشگاهی محل پذیرش خود مراجعه کنند.

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد:پذیرفته شدگان جهت اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام می توانند راهنمای مقطع مورد نظر خود را از سامانه sanjesh.iau.ir دریافت و مطالعه کنند.

 

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

 

 

 

 

 

 

در چهل و ششمین نشست شورای دانشگاه  علوم پزشکی شهید بهشتی با تاسیس یک انستیتوی تحقیقاتی، سه مرکز تحقیقاتی و ۱۷ رشته جدید موافقت شد.

به گزارش ایسنا،  چهل و ششمین نشست شورای دانشگاه با حضور دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه و سایر اعضا برگزار شد و طی آن  معاونت‌های تحقیقات و فناوری، آموزش و بین‌الملل به ارایه پیشنهادات خود درخصوص راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی و رشته‌های آموزشی پرداختند.

براساس این گزارش پس از بحث و تبادل نظر اعضا،  تاسیس انستیتو مدیریت و نوآوری در نظام سلامت کشور و سه مرکز تحقیقاتی با عناوین مرکز تحقیقات سرطان‌های قفسه صدری، مرکز تحقیقات غذا و سرطان، مرکز تحقیقات سلامت هوا و تغییر اقلیمی مورد موافقت قرار گرفت.

در ادامه نشست با راه‌اندازی ۱۷ رشته جدید در مقاطع مختلف کارشناسی ارشد و دکتری شامل "پذیرش دکتری پزشکی عمومی از مقطع کارشناسی"، "رشته روان شناسی سلامت در مقطع کارشناسی ارشد"، "رشته روانشناسی عمومی از مقطع کارشناسی"، "رشته روان شناسی کودک و نوجوان در مقطع کارشناسی ارشد"،" رشته بهداشت روان در مقطع کارشناسی ارشد" ،"رشته روان شناسی ورزشی در مقطع Ph.D" ، "رشته روان شناسی قانونی در مقطع کارشناسی ارشد"، "فلوشیپ طب بازساختی"،" رشته سلامت در حوادث و بلایا در مقطع کارشناسی ارشد"، "تدوین کوریکولوم و راه‌اندازی رشته ارتباطات سلامت در مقطع کارشناسی ارشد در قالب تفاهم‌نامه با دانشگاه علامه طباطبایی"، " رشته یادگیری الکترونیکی در مقطع Ph.D"، "راه‌اندازی رشته مدیکال ژورنالیست در مقطع کارشناسی ارشد"، "رشته مدیریت آموزش عالی سلامت در مقطع کارشناسی ارشد"، " رشته تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد"، "تدوین کوریکولوم رشته سایبر سایکولوژی در مقطع ارشد"،" رشته سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی در مقطع Ph.D(  ویژه دانشجویان غیر ایرانی) و رشته بیوتکنولوژی در مقطع کارشناسی ارشد (ویژه دانشجویان غیر ایرانی) موافقت شد.

 

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

 

 

 

 

 

 

محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان پارک فناوری پردیس، کیت شناسایی ویروس کرونای ۲ نشانگان تنفسی کرونا عرضه کرده اند که امکان تشخیص منفی کاذب در آن کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، تشخیص بیماری تنفسی کووید- ۱۹ و ویروس کرونای جدید همراه آن با استفاده از آزمون‌های واکنش زنجیره‌ای پلیمراز (PCR)، آزمایش اسید نوکلئیک و کیت‌های آزمایش الیزا انجام می‌شود.این روش در ژانویه سال ۲۰۲۰ در بیمارستان شاریته وابسته به دانشگاه هومبولت برلین با استفاده از واکنش زنجیره‌ای پلیمراز همپا (Real Time - Polymerase Chain Reaction) یا (RT-PCR) صورت گرفت. این آزمون پایه ساخت و توزیع ۲۵۰ هزار کیت آزمایشگاهی است که سازمان جهانی بهداشت در جهان پخش می‌کند.

به منظور شناسایی این ویروس در بدن شرکت‌های فناور ایرانی در این زمینه فعال شدند که از آن جمله یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس کیت‌های شناسایی ویروس کرونای ۲ نشانگان تنفسی فوق حاد به روش Real-Time PCR را عرضه کرد.

از مزیت روش مولکولی مانند PCR-Real Time نسبت به سایر روش‌ها مانند "الایزا" و یا تست‌های مولکولی در زمان کوتاه، می‌توان به توانایی کیت‌های پی سی آر در تشخیص ناقلین بدون علامت اشاره کرد که قادر است علاوه بر مبتلایان، افراد مبتلای بدون علامت را شناسایی کند، ضمن آنکه قار است ویروس را به محض ورود به بدن فرد مورد شناسایی قرار دهد.

این در حالی است که روش الایزا بیشتر برای غربال افراد مبتلای با علایم و همچنین افراد بهبود یافته مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا اساس آن بر پایه پاسخ ایمنی بدن فرد مبتلا به آنتی ژن‌های ویروس است.

موارد حائز اهمیت در طراحی و تولید کیت‌های مولکولی Real Time تولیدی این شرکت در وهله اول طراحی پرایمرها و پروب‌های آن است که دارای اختصاصیت بالا بوده و از نظر ساختاری نیز به گونه‌ای طراحی شده که Affinity واکنش حتی در مواردی که غلظت نمونه هدف پایین باشد، افت پیدا نکند. علاوه بر آن کنترل داخلی طراحی شده در کیت این شرکت از جنس RNA است که به علت ماهیت RNA ژنوم ویروس مذکور، این تشابه امکان کنترل کردن مراحل ساخت cDNA و استخراج RNA را در هر تیوب واکنش ممکن می‌کند.

در صورت استفاده از کنترل داخلی از جنس DNA این دو مرحله چک نمی شوند و امکان نتیجه گیری منفی کاذب غیر قابل شناسایی بالا خواهد رفت. در این مورد همه گیری به خصوص این مساله اهمیت بسزایی دارد زیرا هر موردی که به طور کاذب منفی تشخیص داده شود، می‌تواند منشا انتقال ویروس و گسترش اپیدمی شود.

ظرفیت تولید این شرکت در حال حاضر ۱۰۰ هزار تست در هفته است.

 

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

 

 

 

 

 

 

به گزارش گروه تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور گفت: ثبت نام بیست و یکمین دوره فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از ۵ آذرماه سال جاری آغاز می شود و تا ۱۲ آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در حال حاضر هماهنگی های لازم با سازمان سنجش آموزش کشور انجام شده و متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می توانند در مهلت مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور زمان برگزاری آزمون این دوره را ۱۷ بهمن ماه اعلام و تاکید کرد: طبیعتاً با توجه به محدودیت های ناشی از کرونا و تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا، این تاریخ ممکن است تغییر کند.
زمانی اظهار داشت: داوطلبان پذیرفته شده در دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور، از ترم دوم وارد دانشگاه می شوند و دروس دوره دانشپذیری آنها که در آزمون فراگیر مورد سنجش قرار می گیرد، به عنوان ترم اول محسوب می شود.

وی با عنوان اینکه این دانشجویان از تمامی تسهیلات و مزایای دانشگاه مانند دیگر دانشجویان برخوردار خواهند بود، تصریح کرد: مدرک دوره های فراگیر کارشناسی ارشد، طول دوره تحصیل، تعداد واحدها و همچنین میزان برخورداری دانشجویان از تسهیلات وام، کالا کارت و دیگر خدمات دانشگاه هیچ تفاوتی با دیگر دانشجویان نخواهد داشت و به صورت یکسان است.

 

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

 

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، بیست و چهارمین فـراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ در حال اجرا است.

طبق این زمان بندی، ثبت نام از متقاضیان جذب اعضای هیأت علمی از شنبه ۱۰ آبان ۹۹ آغاز شده و تا امروز ۱۸ آذر ۹۹ ادامه دارد.

در مرحله بعد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از ۲۲ آذر ۹۹ تا ۲۲ اسفند ۹۹ فرصت دارند که برای بررسی پرونده متقاضیان با نظر هیأت اجرایی جذب دانشگاه‌ها اقدام کنند.

همچنین باید پرونده‌های متقاضیان دارای شرایط اولیه را به کمیته‌های بررسی توانایی‌های علمی و صلاحیت عمومی ارسال کنند.

سپس دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی باید نتیجه بررسی صلاحیت علمی و عمومی را اعلام کرده و پرونده متقاضیان مورد تأیید هیات اجرایی جذب دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را به دبیرخانه هیأت مرکزی جذب ارسال کنند.

تمامی فرایندهای مربوط به ثبت نام و اطلاع رسانی از طریق سامانه جامع مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم انجام می شود.

 

منبع: خبرگزاری فارس

کلید واژه: کراوس 2020، ترجمه کراوس 2020، آزمون تغذیه، تغذیه 1400، آزمون ارشد تغذیه، آزمون دکتری تغذیه، جزوات برتر تغذیه، ترجمه اساتید دانشگاه، ترجمه دانشجویان برتر

ترجمه تغذیه کراوس ۲۰۲۰
مجموعه کتاب ۴ جلدی ترجمه کامل تغذیه کراوس ۲۰۲۰
با همکاری جمعی از اساتید دانشگاهی و دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد تغذیه
مشتمل بر کلیه فصول کتاب تغذیه کراوس
گروه آموزشی نخبگان


نکته مهم: این مجموعه ویرایش ترجمه قبلی کراوس نیست و به طور کامل از ابتدا مجددا ترجمه شده است.

021-66902061-66902038-09372223756