اخبار مهم روز

  

تغذیه اساسی و کاربردی
اصول و مدیریت برنامه ریزی
استعداد تحصیلی
 

 

پکیج آموزشی دکترای سیاست شامل جزوات تمام دروس می باشد.

جهت خرید اینترنتی پکیج دکترای سیاست های غذا و تغذیه کلیک نمایید 

 

کلید واژه: منابع آزمون دکترای سیاست های غذا و تغذیه، دانلود رایگان جزوات آزمون دکترای سیاست های غذا و تغذیه، دانلود رایگان جزوه تغذیه دکترای سیاست های غذا و تغذیه، دانلود رایگان جزوه آمار حیاتی آزمون دکترای سیاست های غذا و تغذیه، آزمون دکترای سیاست های غذا و تغذیه، آزمون دکترای وزارت بهداشت، منابع دکترای تخصصی، مشاوره آزمون دکترای تخصصی، برنامه ریزی آزمون دکترای تخصصی سیاست های غذا و تغذیه

 

 

 

 

 

کلید واژه: آزمون ارشد 1400، ارشد وزارت بهداشت 1400، دکتری وزارت بهداشت 1400، کاردانی به کارشناسی 1400، آزمون علوم پزشکی 1400، برنامه ریزی آزمون 1400، منابع وزارت بهداشت

جشنواره ویژه تابستانه (اگر هدفت برات مهمه تابستان رو از دست نده)

با ثبت نام در جشنواره ویژه آزمونهای سال ۱۴۰۰ موسسه علمی و پژوهشی نخبگان قبولی خودرا تضمین کنید:

۳۰ درصد تخفیف ویژه شامل کلیه خدمات آموزشی: جزوات طلایی /آزمون های آزمایشی

۲۰ درصد تخفیف خدمات پژوهشی شامل:
نگارش، ادیت و چاپ مقالاتisi
تالیف و ترجمه کتاب

- پشتیبانی یکساله همراه با مشاوره و برنامه ریزی رایگان
- با مطالعه جزوات طلایی نخبگان نیازی به منبع دیگر ندارید.

شماره تماس:

021-66902061-66902038-09372223756

فروشگاه اینترنتی

 

 

 

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور با حضور  منصور غلامی، وزیر علوم و جمعی از مسئولان ارشد وزارتخانه برگزار شد.

این جشنواره به صورت مجازی و با شعار دانشگاه سبز؛ روابط عمومی سبز، برای نخستین بار و به همت اداره کل روابط عمومی وزارت علوم برگزار شده است.

 از مجموعه موسسات وابسته به وزارت علوم، نزدیک به ۱۱۰ دانشگاه یا موسسه با ارسال آثار خود در این جشنواره شرکت کردند.

این جشنواره شامل سه محور عمومی شامل "اطلاع رسانی و ارتباط با رسانه ها"، "تبلیغات و انتشارات در راستای اجرای مدیریت سبز" و "روابط عمومی الکترونیک" و دو محور ویژه شامل "مدیریت سبز و مصرف بهینه منابع" و "مسئولیت اجتماعی" است که آثار برگزیده ارسالی روابط عمومی ها از دستاوردها و عملکردهای آنها از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا پایان مهرماه ۱۳۹۸ در این محورهای پنجگانه ارزیابی شدند و از برترین ها تقدیر شد.

در این جشنواره منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این جشنواره با اشاره به سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین گفت: این سند پیشنهادی است که در دولت به معنای بخش اجرایی و مجری کشور، مطرح و تایید شد و هنوز امضا نشده است و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.
وی توضیح داد: یک طرف این سند ایران و طرف دیگر کشور چین است که اگر هر دو طرف همکاری، این سند را تایید کردند سپس در ایران باید به تصویب مجلس برسد.
غلامی با اشاره به تبلیغات منفی علیه سند همکاری ایران و چین، گفت: افرادی که روی این سند تبلیغات منفی می کنند اغراض خاص و نگاه مغرضانه دارند، چون تشخیص اجرایی بودن یا نبودن این سند کار سختی نیست. آنان باید بدانند که فهم مردم ایران بیش از این تبلیغات منفی است؛ همچنین افرادی هم که نیت خیر دارند، بدانند که مصالح و منافع کشور برای مسوولان مهم و در اولویت است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: اگرچه هم اکنون هم زوایای سند همکاری ایران و چین تاحدودی باز شده، اما مجموعه متولی این سند در اولین فرصت اطلاع رسانی لازم را در این باره انجام خواهد داد. 

*توضیح وزیر علوم درباره زمان آزمون های ارشد و دکترا

همچنین منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در حاشیه این جشنواره هم درباره تعویق زمان کنکور ارشد و دکترا، گفت: همه کنکورهای ۹۹ در تابستان برگزار می‌شود و تاریخ بعدی برگزاری کنکورهای دکتری و کارشناسی ارشد منوط به اعلام وزارت بهداشت است.

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیمار‌‌‌ی‌ها در آمریکا در ۴۰ درصد از افراد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ هیچ گونه علائمی از بیماری بروز پیدا نمی‌کند.

براساس اظهارات این سازمان، در خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن، دست کم حدود ۳۵ درصد از افراد مبتلا به کووید ۱۹ هیچ علائمی ندارند.

همچنین، براساس بهترین تخمین فعلی آژانس، یک فرد بدون علامت که مبتلا به کروناست، به میزان ۷۵ درصد به اندازه یک فرد علامت‌دار  دچار این ویروس عفونی است.

سی‌دی‌سی می‌گوید: شناسایی موارد بدون علامت چالش برانگیز است زیرا افراد نمی دانند که آلوده هستند مگر اینکه مورد آزمایش قرار بگیرند؛ این معمولاً فقط بصورت سیستماتیک به عنوان بخشی از یک مطالعه علمی انجام می‌شود.

همین روند شیوع ویروس کرونا را افزایش می‌دهد و کنترل همه گیری آن را سخت می‌کند. 

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

 

 

 

 

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در اطلاعیه‌ای از لغو آزمون زبان انگلیسی EPT تیر ماه این دانشگاه آزاد به دلیل تداوم شیوع کرونا خبرداد.

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به شیوع ویروس کرونا طی روزهای اخیر و اعمال محدودیت در برخی از استان‌های کشور و درخواست‌های واصله به مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی به اطلاع داوطلبان آزمون زبان انگلیسی تیر ماه دانشگاه آزاد اسلامی می‌رساند این آزمون که پیش از این مقرر شده بود در روز جمعه 27 تیر ماه برگزار گردد به زمان دیگری که متعاقباً اعلام خواهد شد موکول گردید.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران"ایسنا"

 

 

 

 

 

 

محققان "دانشگاه آریزونا" آمریکا در مطالعه اخیرشان بهترین و بدترین موادی که می‌توان از آنها ماسک تولید کرد را اعلام کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، محققان دانشگاه آریزونا در مطالعه اخیر خود اعلام کرده‌اند که بهترین و بدترین مواد برای تهیه ماسک ها کدامند. پژوهشگران در بررسی جدید خود، توانایی پارچه‌های گوناگون را در فیلتر کردن ذرات آلوده بررسی کردند.

طی این مطالعه محققان استفاده از ماسک صورت تولید شده توسط مواد مختلف را به مدت ۲۰ دقیقه و ۳۰ ثانیه در معرض ویروسی قرار دادند و عملکرد آنها را با یکدیگر مقایسه کردند.

آنها دریافتند که ماسک‌ها بسته به نوع ماسک و مدت زمان قرار گرفتن در معرض ویروس میتواند خطرات ایجاد عفونت را به میزان ۲۴ تا ۹۴ درصد یا ۴۴ تا ۹۹ درصد کاهش دهند.

ماسک های N۹۹ که حتی در فیلتر ذرات موجود در هوا نسبت به ماسک های N۹۵ کارایی بیشتری دارند، یکی از بهترین گزینه‌ها برای انسداد و جلوگیری از ورود ویروس محسوب می‌شوند زیرا می توانند در مدت ۲۰ دقیقه و ۳۰ ثانیه در معرض ویروس قرار گرفتن تا حدود ۹۴ تا ۹۹ درصد از خطر ورود ویرس به دهان فرد جلوگیری کنند اما یافتن این ماسک‌ها کمی مشکل است و ملاحظات اخلاقی مانند رها کردن آنها در محیط زیست نیز وجود دارد.

بهترین گزینه‌های بعدی ماسک‌های N۹۵ ، ماسک های جراحی و ماسک های مجهز به فیلترهای جاروبرقی بود (vacuum cleaner filters) بودند. بله درست خواندید، فیلترهای جارو برقی را می توان در تولید ماسک‌های پارچه‌ای بکار برد تا میزان کارایی آنها افزایش یاید.

فیلترهای جاروبرقی در هنگام در معرض خطر قرار گرفتن ویروس در مدت ۳۰ ثانیه در حدود ۸۳ درصد و در هنگام در معرض خطر قرار گرفتن ویروس به مدت ۲۰ دقیقه حدود ۵۸ درصد از خطر ورود ویروس می‌کاهند.

حوله‌های چای (Tea towels) ، پارچه‌های پنبه‌ای و بالش‌های ضد میکروبی بهترین گزینه‌های بعدی برای محافظت و استفاده در تولید ماسک بودند.

اما روسری و تی شرت‌های نخی گزینه‌های مناسبی نبودند چراکه آنها خطر عفونت را بعد از ۳۰ ثانیه در معرض ویروس قرار گرفتن۴۴درصد و بعد از ۲۰ دقیقه تنها ۲۴ درصد کاهش می دادند.

محققان طی این مطالعه قصد داشتند تأثیرات مواد مختلف بر کاهش خطر عفونت را با یکدیگر مقایسه کنند.به همین ترتیب محققان داده‌هایی از مطالعات مختلف در مورد اثربخشی ماسک را جمع آوری کرده و یک مدل رایانه‌ای را برای شبیه سازی تاثیر انها در کاهش خطر عفونت تهیه کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران"ایسنا"

 

 

 

 

 

 

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه قطعا آزمون‌های دکتری و کارشناسی ارشد در مردادماه برگزار خواهند شد، گفت: در مورد کنکور امروز تصمیم گیری خواهد شد و به این ترتیب، برگزاری آزمون سراسری نیز امروز تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی در حاشیه جشنواره روابط عمومی‌ها که در وزارت علوم برگزار شد، در خصوص آخرین وضعیت برگزاری آزمون‌های پیش‌رو گفت: همه آزمون‌های سال ۹۹ در تابستان امسال برگزار می‌شود.

وی اعلام تاریخ بعدی برگزاری آزمون‌های دکتری و کارشناسی ارشد را منوط به اعلام نظر وزارت بهداشت دانست و افزود: قطعا این آزمون ها در مرداد ماه برگزار خواهند شد.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: هنوز در خصوص کنکور سراسری تصمیم گیری نهایی نشده و تمام تلاش ما این است که آزمون های لغو شده از جمله آزمون دکتری و کارشناسی ارشد سرموقع برگزار شوند چون به نظر نمی‌آید که شرایط از نظر شیوع کرونا ویروس بهتر شود.

وی تاکید کرد: حتماً نظر کارشناسی وزارت بهداشت در خصوص برگزاری آزمون ها برای ما اهمیت زیادی دارد و این خیلی مهم است که آنها اعلام کنند در حال حاضر مشکل خاصی برای برگزاری آزمون ها وجود دارد یا نه؟ بنابراین منتظر اعلام نظر نهایی وزیر بهداشت هستیم.

دکتر غلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم برگزاری آزمون‌ها به شهریور نکشد و تمام تلاش ما این است که این آزمون‌ها را مرداد ماه برگزار کنیم.

 

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران"ایسنا"

 

 

 

کلید واژه: آزمون دکتری 99، دکترای وزارت بهداشت 99، تعویق آزمون دکتری 99، سایت اعلام خیر، خبر آزمون دکتری، منابع دکتری وزارت بهداشت