اخبار مهم روز

افزایش ظرفیت 400 نفره خوابگاه‌های دانشگاه علم و صنعت

دوشنبه, 26 آبان 1399 00:00 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

 

 

 

جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه آموزش خبرگزاری فارس درباره فعالیت‌های عمرانی و مقاوم‌سازی خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه، گفت: کارشناسان طرح و برنامه اعلام کرده بودند که خوابگاه جشنواره به دلیل قدیمی‌بودن نیاز به مقاوم‌سازی دارد و با توجه به شرایط کرونایی از ابتدای سال تصمیم گرفتیم تا مقاوم‌سازی این سازه را آغاز کنیم که خوشبختانه پیمانکاران در این مجموعه مستقر شدند و در حال مقاوم‌سازی سازه هستند.

وی افزود: این خوابگاه حدود ۱۹۰-۱۸۰ نفر ظرفیت دارد. امیدواریم این پروژه ظرف مدت ۱۴ ماه آینده به مرحله تکمیل و بهره‌برداری برسد، اما سعی ما بر این است تا بخشی از این ساختمان را برای ورودی‌های سال ۱۴۰۰ آماده کنیم. 

*  افزایش ظرفیت ۴۰۰ نفره خوابگاه‌های‌ دانشجویی 

رئیس دانشگاه علم و صنعت به پروژه‌ دیگری که در محوطه‌ دانشگاه در حال آماده‌سازی است اشاره کرد و گفت: خوابگاه دیگری با متراژ حدود ۴۳۰۰ متر مربع در دو بلوک مشابه بلوک‌هایی که قبلا در دانشگاه ساخته شده پیش‌بینی کرده‌ایم که پیمانکاران از بهمن‌ماه سال قبل در این پروژه مستقر شدند و بخشی از کار در حال  انجام است؛ همچنین این خوابگاه ظرفیتی بالغ بر ۴۰۰ نفر دارد به طوری که برای این طرح از اعتبارات عمرانی وزارت علوم و خیرین نیز استفاده می‌کنیم.  

ذاکری در ادامه افزود: تلاش می‌کنیم هرچه سریعتر ساخت و مقاوم‌سازی‌ خوابگاه‌ها را به پایان برسانیم تا دانشجویانی که در خوابگاه‌های استیجاری و کوچک پراکنده ساکن بودند را به این خوابگاه‌ها منتقل کنیم. 

وی به طرح‌های عمرانی دیگر دانشگاه اشاره کرد و گفت: مرکز تحقیقاتی تحت عنوان مرکز فناوری دانشکده مکانیک داریم که به صورت یونیت یونیت طراحی شده و حدود ۱۲ هزار متر مربع  و بزرگترین پروژه دانشگاه علم و صنعت است که حدود ۵۴-۵۰ درصد ساخت این پروژه پیشرفت فیزیکی داشته؛ اما به دلیل محدودیت‌های اعتباری سرعت ساخت و ساز کم با کندی پیش می‌رود که امیدوارم بتوانیم از منابع مالی دیگری کمک بگیریم و سرعت کار در این پروژه را افزایش دهیم.

ذاکری در ادامه اضافه کرد: طرح‌ عمرانی دیگری به نام ساختمان خدمات فناوری  داریم که حدود ۳ هزار متر مربع است و با کمک معاونت علمی و فناوری‌ ریاست جمهوری در حال ساخت است و امیدواریم تا اردیبهشت ماه سال بعد به بهره‌برداری برسد. 

رئیس دانشگاه علم و صنعت در پایان گفت: از این دست پروژه‌های عمرانی کم نداریم؛ البته طرحی نیز برای دانشکده شیمی و مهندسی شیمی داریم که برای این منظور به دنبال خیّر هستیم. 

 

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

 

95 بازدید